Tur Kodu
Aytepe Çocuk Kampı
çocuk
doğa
hiking
kamp
orta
trekking
Tur Özeti

Ve bir köşeyi daha döndün! Körfez’den Bolu’ya açılan yolların ansızın ormana dönüştüğü yerden geçeceksin. 6 yaşın getirdiği donanımlar nasıl? Gözünde, kulağında, burnunda, bileklerinde gelişme var mı? Bugün, senin cesaretini kutlayacağımız Kanyon’a çıkıyoruz. Kıs gözlerini bak, içinden açık yeşil ve mora kadar bütün renklerde ışın saçan maddeyi görebilecek misin? Canlı mı, cansız mı, hareket edebiliyor mu? Seni takip ediyor mu? Yolda, bulmacalı oyunlarımız, en sevdiklerimizden.  Not: Yetişkinler de oyunlarımıza katılabilir.

——————————————————————————————————————————————

  • Menekşe Yaylası
  • Köy kahvaltısı
  • Servetiye Köyü
  • Beşkayalar Kanyonu
  • Şahin Tepesi
  • Seyir Tepesinden Yuvacık Vadi Manzarası
  • Kayaüstü Yaylası
  • Orta zorlukta orman içi yürüyüş

 

Program

1. Gün: MENEKŞE YAYLASI

İstanbul‘dan ayrıldıktan 1,5 saat sonra, İzmit Yuvacık’ta köy kahvaltımızı alacağımız, dere kenarındaki Karaaslan Alabalık Çiftliği’nde ilk molamızı veriyoruz. Kahvaltının ardından tekrar araçlarımıza binip parkurun başlangıç noktasına olan Aytepe Köyü’ne gidiyoruz, toprak yolda yürüyüşe başlıyoruz. Buradan itibaren çocuklara, kartlarla ve sorularla hazırladığımız “Karanlıkta Boğazı Kuru Hiç Kimse Vadisi” oyunumuza başlıyoruz. Yaklaşık yarım saatlik yokuş aşağı yürüyüşün ardından Veysel Dayı’nın çardağına varıyoruz. Burası yürüyüşçülerin uğrak bir mekanı her zaman yanan ateşi ile çayı, kahvesi var. Burada biraz dinlendikten sonra, köprüden derenin karşısına geçip orman içi patikaya giriyoruz.

Eğimli patikanın sonuna doğru Şahin Kayası’na gidiyoruz. Beşkayalar Kanyonu’nuna niye geldik? Özellikle 6 yaşlar için, bir kapsül daha cesaret donanımı kazandıracak bu manzarayı bir süre izleyeceğiz. Şahin Kayası vadi tabanından yükselen dik blok bir kaya bu nedenle burada atlamalı zıplamalı fotoğraflar çekmemekte fayda var.

Bundan sonra toprak yoldan yaylaya giden patikaya giriyoruz. İlgimizi çeken malzemeleri topluyoruz. Papaz Çayırı’na ulaşacağız.  Burası öğle yemeğini yiyeceğimiz alan. Öğle yemeğinin ardından dönüş yürüyüşü başlıyor. Rotamız aynı, geldiğimiz yoldan geri dönüyoruz. Veysel Dayı’nın çardağında son molamızı verip çaylarımızı içtikten sonra ilk başta indiğimiz yokuşu çıkıp parkuru tamamlıyoruz ve kamp alanına geçiyoruz. Akşam yemeğimiz ateş başında çocuklarlayız.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün: KAYAÜSTÜ YAYLASI

Kahvaltının ardından aracımızla kısa bir yolculukla parkur başlangıcı olan Kayaüstü Yaylası girişine gidiyoruz. Yürüyüşümüz, kimi  zaman yokuş çıkarak kimi zaman inerek gerçekleşiyor ve yaylaya varıyoruz. Burada meyve ve kuruyemiş molası veriyoruz. Büyükler manzara tepesine çıkarken çocuklarla etrafımızda ne varsa, doku araştırmaları, doğal boyaların renklerini keşfediyoruz.

Tepecik Köyü’ne doğru yapacağımız yürüyüşe başlıyoruz. Yılan yürüyüşü ve büyüklerin de katılacağı bir oyunumuz sonrasında bir de bakmışız köydeyiz! Ardından aracımızla Karaaslan Tesisleri’ne dönüp öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası isteyenlerle şelaleye doğru kısa bir yürüyüşümüz var. Yürüyüşün ardından İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Trafiğin durumuna göre 19-20:00 gibi İstanbul’dayız.

Not:* Hava koşullarına, zamana veya grubumuzun dinamiğine göre, program akışında ya da program içeriğinde değişiklikler yapabiliriz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 425 TL
Nakit indirimli : 425 TL
Single Farkı : 50 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Yanında Getir