Tur Kodu
Aytepe Çocuk Kampı
çocuk
doğa
hiking
kamp
orta
trekking
Tur Özeti

Deneyimi olmayanlar ya da kampçılık damarı tutanlar! Bu bir hafta sonu kampı! 6 yaşın getirdiği donanımlar nasıl? Körfez’den Bolu’ya açılan yolların ansızın ormana dönüştüğü yerden geçeceksin. Sisler içinde bir orman yolu yürümek, orman içinde oyunlar kurmak, kamp atmak hepsi bir arada! Bugün, senin cesaretini kutlayacağımız kanyona çıkıyoruz. Kıs gözlerini bak, içinden açık yeşil ve mora kadar bütün renklerde ışın saçan maddeyi görebilecek misin? Canlı mı, cansız mı, hareket edebiliyor mu? Seni takip ediyor mu? Yolda, bulmacalı oyunlarımız, en sevdiklerimizden.  Not: Oyunlarımıza yetişkinler de katılabiliyor :)

——————————————————————————————————————————————

  • Menekşe Yaylası
  • Köy kahvaltısı
  • Servetiye Köyü
  • Beşkayalar Kanyonu
  • Şahin Tepesi
  • Seyir Tepesinden Yuvacık Vadi Manzarası
  • Kayaüstü Yaylası
  • Orta zorlukta orman içi yürüyüş

Program

1. Gün: MENEKŞE YAYLASI

İstanbul‘dan ayrıldıktan sonra, İzmit Yuvacık’ta köy kahvaltımızı alacağımız, ilk molamızı veriyoruz. Kahvaltının ardından tekrar araçlarımıza binip parkurun başlangıç noktasına olan Aytepe Köyü’ne gidiyoruz. Buradan itibaren çocuklara, kartlarla ve sorularla hazırladığımız “Karanlıkta Boğazı Kuru Hiç Kimse Vadisi” oyunumuza başlıyoruz. Yürüyüşün ardından Veysel Dayı’nın çardağına varıyoruz. Burası yürüyüşçülerin uğrak bir mekanı her zaman yanan ateşi ile çayı, kahvesi var. Biraz dinlendikten sonra, köprüden derenin karşısına geçip orman içi patikaya giriyoruz.

Eğimli patikanın sonuna doğru Şahin Kayası’na gidiyoruz. Beşkayalar Kanyonu’nuna niye geldik? Özellikle 6 yaşlar için, bir kapsül daha cesaret donanımı kazandıracak bu manzarayı bir süre izleyeceğiz. Şahin Kayası vadi tabanından yükselen dik blok bir kaya. Bunu mutlaka resmedeceğiz :)

Bundan sonra toprak yoldan yaylaya giden patikaya giriyoruz. İlgimizi çeken malzemeleri topluyoruz. Papaz Çayırı’na ulaşacağız.  Burası öğle yemeğini yiyeceğimiz alan. Öğle yemeğinin ardından dönüş yürüyüşü başlıyor. Rotamız aynı, yürüyüş sonrası kamp alanına geçiyoruz. Kamp demek ateş başı demek, yıldızlar altında, ateş böcekleri ve çocuklarlayız :)

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün: KAYAÜSTÜ YAYLASI

Kahvaltının ardından aracımızla kısa bir yolculukla parkur başlangıcı olan Kayaüstü Yaylası girişine gidiyoruz. Yürü yürü, yaylaya varıyoruz :) Burada meyve ve kuruyemiş molası veriyoruz. Büyükler manzara tepesine çıkarken çocuklarla etrafımızda ne varsa, doku araştırmaları, doğal boyaların renklerini keşfediyoruz.

Tepecik Köyü’ne doğru yapacağımız yürüyüşe başlıyoruz. Yılan yürüyüşü ve büyüklerin de katılacağı bir oyunumuz sonrasında bir de bakmışız köydeyiz! Ardından aracımızla dönüp öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası isteyenlerle şelaleye doğru kısa bir yürüyüşümüz var. Yürüyüşün ardından İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Trafiğin durumuna göre 19-20:00 gibi İstanbul’dayız.

Not:* Hava koşullarına, zamana veya grubumuzun dinamiğine göre, program akışında ya da program içeriğinde değişiklikler yapabiliriz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 439 TL
Nakit indirimli : 439 TL
Single Farkı : 50 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
22 Nis'18 - 23 Nis'18
(son +7 kişi)
02 Haz'18 - 03 Haz'18
(son +7 kişi)
22 Eyl'18 - 23 Eyl'18
(son +7 kişi)
24 Kas'18 - 25 Kas'18
(son +7 kişi)
Konaklama
 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Yanında Getir
Bukla Notu