Tur Kodu ABS01E01
Avrupa Başkentleri 1 – Londra Turu
AVRUPA'NIN BAŞKENTİ
çocuk
fotoğraf
kolay
kültür
yurtdışı
yürüyüş
Tur Özeti

Londra Dünya’nın ve Avrupa’nın en büyük ve en gelişmiş şehirlerinden birisidir. 9 milyona yaklaşan nüfusuyla Londra çok kültürlü, enerjik ve rengarenk bir metropoldür. Thames Nehri’nin iki yakasına kurulmuş olması Londra’nın güzelliğine güzellik katar. Kültür, sanat, eğlence, moda, alışveriş, finans, turizm, sağlık, medya ve eğitim konularında Dünya’da başı çeken şehirlerdendir. Londra’nın sahip olduğu bu birbirinden üstün özelliklerden dolayı onu ”Avrupa’nın Başkenti” ünvanına layık görenlerin sayısı hiç de az değildir…

Program

1. Gün: İSTANBUL, LONDRA

Sabah uçuşuyla Londra’ya varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından, alanda bizi bekleyen rehberimizle buluşarak, şehir merkezine geçiyoruz. İlk olarak otelimize yerleşeceğiz. Kısa bir dinlenmenin ardından günümüzün kalanını Otelimize yakın Russel Square, British Museum, Soho ve Chinatown’da geçireceğiz. Dileyenlerle akşam Piccadilly Meydanı, Oxford ve Regent Cd.si gibi şehrin en meşhur alışveriş bölgelerini gezebiliriz.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün: LONDRA ŞEHİR TURU, HYDE PARK, BUCKINGHAM, TRAFALGAR

Otelde aldığımız kahvaltının ardından, Dünya’nın ilk metrosu olan “London Tube” ile ulaşacağımız Hyde Park’tan gezimize başlayacağız. Bugün Dünya’nın en meşhur şehrinin en meşhur yapılarını göreceğiz. Tüm gün sürecek Londra yürüyüş turumuzda göreceklerimiz: Hyde Park, Wellington Zafer Anıtı, Green Park, Buckingham Sarayı, Victoria Anıtı, St.James Park, The Mall Yolu, Amirallik Kapısı, VI.George ve Kraliçe Elizabeth Heykelleri, Kırım Savaşı Anıtı, Big Ben, Westminster Abbey, Parlamento Binası, Wellington Dükü Sütunu, Trafalgar Meydanı, Milli Galeri, St.Michel Kilisesi, Amiral Nelson Anıtı,  Milli Portre Galerisi, Leicester Meydanı, Notre Damme Kilisesi… Bugünkü gezimiz/yürüyüşümüz ortalama kondisyona sahip herkesin rahatlıkla yapacağı bir rotada, toplamda 7 km uzunluktadır.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün: OXFORD 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Dünya’nın en bilinen ve en eski üniversitelerinden birisinin bulunduğu Oxford’a gidiyoruz. Yaklaşık 1000 yıllık zengin geçmişiyle İngiltere’nin en görülesi kentlerinden birisi olan Oxford’daki gezimizde; Christ Church College ve Katedrali, Dead Man’s Walk Yolu, Magdalen College ve Chapel, Sakson Kulesi, İngiltere’nin en eski kafesi; 350 yıllık Grand Cafe, Queen College, Radcliff Camera, St.Mary Kilisesi, Hertford Köprüsü, New College, Sheldonian Tiyatrosu, Bilim Tarihi Müzesi, Oxford’un en eski “pub”ı The Truf, Blackwell Kitapçısı, Corn Market, Oxford Kapalıçarşısı, Carfax Kulesi, Şehitler Anıtı, Ashmolean Müzesi gezilerini yaptıktan sonra gezimizi Oxford’un en meşhur “pub”ı The Red Lion’da bitireceğiz.

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün: GREENWICH, LONDON EYE, BIG BEN

Bugün, tam ortasından “sıfır meridyen çizgisinin geçtiğine inanılan” Greenwich’e gidiyoruz. Thames Nehri üzerinden Greenwich’e kadar yapacağımız tekne gezisinde, London Eye, Parlamento Binası, Big Ben, Londra Köprüsü, Tower Bridge, Londra Kulesi, Tate Modern, OXO Binası, HMS Belfast Zırhlısı, Eski Rıhtım Bölgesi gibi Londra’nın pekçok meşhur yapısını göreceğiz. Greenwich’de yapacağımız gezide Cutty Sark gemisi, Greenwich Universitesi binaları, Ulusal Deniz Müzesi, Sıfır Meridyeni noktası ve Kraliyet Rasathanesi’ni gördükten sonra, Size sanki sonsuz büyüklükteymiş gibi hissettirecek Greenwich Parkı’nda serbest zaman geçireceğiz.

—————————————————————————————————————————————————–

5. Gün: LONDRA, DÖNÜŞ

Otelde aldığımız kahvaltının ardından uçak saatine kadar serbest zaman. Dileyenlerle her türden hediyelik eşyayı bulabileceğiniz, “Londra’nın bitpazarı”  diye de anılan meşhur Camden’de vakit geçirebiliriz. İstanbul’a uçuş ve gezimizin sonu.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 975 €
Nakit indirimli : 975 €
Single Farkı : 400 €
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
01 Kas'17 - 05 Kas'17
(son +7 kişi)
Konaklama

4 Gece – Central Park Hotel veya muadili oteller – Londra

 
Turun Farkı
Grup Sayısı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yemekler
Yanında Getir
Bukla Notu