Tur Kodu USACAL
Amerika Birleşik Devletleri – Batı Sahili Turu
SAN FRANCISCO - LOS ANGELES - LAS VEGAS - GRAND CANYON - SAN DIEGO
çocuk
fotoğraf
kolay
kültür
Uçak Dahil
yurtdışı
yürüyüş
yüzme
Tur Özeti
 • Los Angeles
 • San Diego
 • Las Vegas
 • San Francisco
 • Grand Kanyon
 • Hollywood Universal Stüdyoları
 • Golden Gate Köprüsü
 • Beverly Hills
 • Laguna Beach
 • Coronado Adası
 • Red Rock Kanyonu
 • Ghost Town

 

Program

1. Gün: İSTANBUL – SAN FRANCISCO

Pasaport, check-in ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 079 nolu seferi ile saat 13:05’de Amerika’nın teknoloji merkezi San Francisco’ya hareket. Yerel saat ile saat 16:25′de varış. Havalimanında sizleri bekleyen rehberiniz ile buluşma ve otelinize transferimiz olacak. Odaların dağılımından ve kısa bir dinlenmenin ardından San Francisco Merkezine sizleri götürüyor ve gece turu yapıyoruz. Akşam yemeğinin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün: SAN FRANCISCO

Sabah kahvaltıdan sonra bu güzel şehri tanıtan yarım günlük panoramik bir şehir turu yapacağız. Bu turumuz esnasında Civic Center, Golden Gate Bridge, Balıkçı Rıhtımı ve Çin mahallesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Şehir turundan sonra Sausalito turunu yapacağız. Bu turumuzda Golden Gate köprüsünün üzerinden geçerek San Francisco’ya yaklaşık 30 dakika mesafede bulunan çok şirin bir kasaba olan Sausalito’ya gideceğiz. Köprüden geçerken bir zamanlar dünyanın kaçılması imkansız tek hapishanesi olarak bilinen Alkatraz’ı fotoğraflama şansını bulacaksınız. Kordon boyunda yürüyüş yaparken birbirinden güzel evleri göreceksiniz. Tur bitiminde meşhur San Francisco sokaklarını filmlerden de çok iyi bildiğimiz Union Square’e gideceğiz. Rehberiniz akşam yemeği için sizlere önerilerde bulunacak. Yemek sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün: SAN FRANCISCO – LOS ANGELES

Sabah San Francisco’dan Los Angeles’a uçuyoruz. Ardından direkt olarak Universal Stüdyoları’na gidiyoruz. Disneyland’in en büyük rakibi olan bu parkta Amerikan rüyasının oluşmasında etkili olan filmlerin nasıl çekildiğini ve kahramanlarını yakından görme imkânı bulacaksınız. Dünyaca ünlü yönetmen Steven Spielberg’in yaratımcı danışmanlığını yaptığı Universal Studios’un neden dünyanın 1 numaralı stüdyosu ve eğlence parkı olduğunu çok daha iyi anlayacaksınız. Fakat bu park sadece bir eğlence değil dünya sinema tarihinin ve teknolojisinin yüzyıla varan deneyiminin de bir ürünüdür. 40’ın üzerinde şov, film seti ve eğlence sizleri kendi içine çekip eğlendirmekle kalmayıp, nefeslerinizi keserek filmlerin içinde hissi yaşatacaktır. Universal Stüdyoları’ndan ayrıldıktan sonra akşam yemeğimizi alıyoruz sonrasında otelimize yerleşiyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün: LOS ANGELES

Sabah kahvaltısından sonra Los Angeles’i tanıtan bir tur yapacağız. İlk durağımız olan Beverly Hills’e geçiyoruz. Burada Los Angeles’in zenginlerinin evlerinin arasından geçip Beverly Hills’in meşhur sembolünü göreceğiz. Daha sonra ’’Pretty Woman’’ filminin çekildiği, dünyanın en lüks mağazalarının yer aldığı, meşhur Rodeo Drive’da kısa bir yürüyüş yapıp, Elvis Presley ve John Lennon gibi yıldızların senelerce ikamet adresi olan “Beverly Willshire Otel”ini göreceğiz. Rodeo Drive’dan ayrıldıktan sonra ünlü Sunset Strip yolu üzerinden Hollywood Bulvarına geciyoruz. Burada Oscar törenlerinin yapıldığı Kodak tiyatrosu (Yeni adıyla “Dolby Theater”), ünlü filmlerin galalarının yapıldığı Çin tiyatrosu, sinema ve müzik sanatçılarının el ve ayak izleri, ayrıca Şöhretler Yolu göreceğimiz yerler arasında. Buradan ayrildiktan sonra, aracımızla Hollywood tepesine tırmanıp şehrin simgesi olan Dev Harfleri fotoğraflama şansını bulacaksınız. Daha sonra Los Angeles şehrinin merkezi olarak bilinen Downtown’a gidiyoruz. Burada göreceğimiz yerler Olvera caddesi, Los Angeles şehrinin siluetini oluşturan gökdelenler ve şehrin ilk kurulduğunda oluşan tarihi merkezler. Tur bitiminde ozel aracimizla bir çok film ve dizilerde yer almis, Los Angeles, Orange County ve Long Beach sehirlerinin sahil kentlerini gezmek uzere yola cikiyoruz. Amerika’nın en yoğun ikinci limanı olan Long Beach’de, ünlü Queen Mary gemisini fotograflama sansimiz olacak ve Indy Car yarışlarının yapıldığı pisti göreceğiz (Grand Prix of Long Beach). Huntington Beach’de sorfculeri, Newport Beach, Seal Beach ve Corona Del Mar’da Kaliforanin en üst gelir seviyesine sahip yasayanlarinin sahil evlerini gordukten sonra, Bohem hayati yasan bircok sanatciya ev sahipligi yapan Laguna Beach’de sanat galerini gezebilecegimiz serbest zamanimiz olacak ayni zamanda bu turumuz esnasinda kullanacagimiz Amerikanin Batisindaki, unlu 1 numarali PCH’de (Pacific Coast Highway) gorulecek yerler arasındadır. Sahil kentlerini gezdikten sonra akşam yemeği icin Santa Monica’ya gidiyoruz. Sokak sanatçılarının gösterileriyle dolu ışıl ışıl Santa Monica’da bulunan şık kafelerde bir şeyler içerek yorgunluğunuzu atabilir, akşam yemeğinizi bu güzel yerde bulunan restoranlardan birinde alabilirsiniz. Geceleme Los Angeles’ta.

—————————————————————————————————————————————————–

5. Gün: LOS ANGELES – LAS VEGAS

Sabah otelden ayrılıyoruz. Nevada eyaletinin en önemli turistik merkezi olan, dünyanın en büyük otellerine de ev sahipliği yapan gecelerin şehri Las Vegas’a hareket edeceğiz. Las Vegas – Los Angeles arasinda bulunan ve 1850 yilinda 20 milyon dolarlik gümüş çıkarılmış ve daha sonra gümüşün piyasa değeri düşmesiyle terk edilmis eski bir gümüş madeni kasabasi olan “Ghost Town” hayalet kasabasini geziyoruz. Burada kendimizi eski kovboy filmlerinde gördüğümüz kasabada bulacağız ve fotoğraf makinelerimizi bol bol kullanacağız. Moladan sonra Las Vegas’a varışımıza takiben Grand Canyon’u andıran, her yıl bir milyondan fazla ziyaretçi ağırlayan, oluşumu 400 milyon yıl öncesine dayanan Red Rock Canyon’u panoramik bir şekilde gezeceğiz. Kanyon’dan ayrıldıktan sonra otelimize dönerken arzu edilirse Amerika’nın en büyük elektronik eşya zinciri olan Best Buy’a uğrayabiliriz. Daha sonra Las Vegas’a giriyoruz; şehre girer girmez meşhur Las Vegas Bulvarı’nı ve otelleri anlatan bir panoramik tur yapıyoruz. Otele yerleşme. Akşam Las Vegas Strip’te yürüyüş ve otellerin  görsel açık hava şovlarını izleme imkânı. Akşam Las Vegas’ın dünyaca ünlü şovlarına izlemek ve otelleri, casinoları gezmek için serbest zaman.

—————————————————————————————————————————————————–

6. Gün: LAS VEGAS – GRAND CANYON

Sabah kahvaltıdan sonra dünyanin 7 doğal harikasindan biri olan Grand Canyon’a gidiyoruz, oraya varışımızda Hualapai Kizilderilli bölgesini geziyoruz. Sonrasinda 1400 metre yükseklikten muhteşem bir manzara eşliğinde Grand Canyon’u izleyerek öğle yemeği yiyoruz ve sonrasinda kanyonu farkli noktalardan fotograflıyoruz. Aksam üzeri otele dönüyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

7. Gün: LAS VEGAS – SAN DIEGO

Sabah kahvaltıdan sonra Pasifik Okyanusu sahilinden Amerika-Meksika sınırında bulunan ve Amerika’nın en güzel şehri lakaplı San Diego’ya yola çıkıyoruz. Varışta ilk durağımız okyanusun kıyısında çok şirin kafelerin ve hediyelik eşyalar satan dükkanların bulunduğu Sea Port Village, Tom Cruise’lu Top Gun filminin çekildiği Midway uçak gemisi, İspanyolların köle ticaretinde kullanmis oldugu Star of India gemisi, Downtown’in kalbi olarak anılan ve San Diego’nun sembolü haline gelmiş GasLamp Quarter görülecek. Sonra Kaliforniya’nın doğum yeri olarak bilinen 1800’lü yılların mimarisine sahip, 2005 ve 2006 yıllarında üst üste Amerika’nın en çok ziyaret edilen eyalet parkı olan Old Town’a gidiyoruz. Aksam yemegimizide burada birbirinden renkli ve güzel meksika restoranlarindan birinde aldiktan sonra otelimize transfer ve odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman.

—————————————————————————————————————————————————–

8. Gün: SAN DIEGO

Sabah kahvaltıdan sonra San Diego şehrini gezmeye devam ediyoruz. İlk durağımız fokları ve plajlarıyla ünlü La Jolla. Bir sonraki durağımız, San Diego’nun zenginlerinin yaşadığı, içinde Marilyn Monroe’nin ünlü “Bazıları Sıcak Sever” filminin de çekildiği ve Amerika’daki en büyük tek parça ahşap yapısı olan 125 yıllık Hotel Del Coronado’nun içinde bulunduğu Coronado adası. Burada San Diego şehrinin silüetini en güzel fotoğraflayabileceğiniz bir mola vereceğiz. Sonrasında İtalyanların yaşadığı ve İtalyan mimari özelliklerinin hakim olduğu Little Italy, ardindan Amerika’nın en büyük düzenli parki olan Balboa Park bugün gezeceğimiz yerlerden bazıları. Geceleme San Diego’da.

—————————————————————————————————————————————————–

9. Gün: SAN DIEGO – LOS ANGELES – ISTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası çevreyi tanımak ve outlet merkezinde alış veriş etmek icin serbest zaman. Ögle havaalanına transfer ve saat 18:25 THY uçağı ile Istanbul’a hareket.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 2900 $
Nakit indirimli : 2900 $
Single Farkı : 750 $
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
 
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Bukla Notu