Tur Kodu DEUSCH
Uçaklı Baden Württemberg – Alsace & Karaorman
ALMANYA'NIN FARKLI YÜZÜ
çocuk
dağ tırmanışı
fotoğraf
hiking
kültür
orta
trekking
Uçak Dahil
yurtdışı
Tur Özeti

Karaorman çocukluğumuzda duyduğumuz bütün masallara ev sahipliği yapan, kültürel ve doğal çeşitliliği ile göz dolduran bir bölge. Almanya’nın en güney ucunda ve sıcak bir mikroklimaya sahip.

Sürdürülebilir yaşam tarzı, lezzetli mutfağı, misafirperver insanları ile özellikle Avrupalı ekoturistlerin uğrak noktası. Tabi dünyaca ünlü pastasını ve meyvelerini de eklemek gerekiyor.

Diğer Karaorman Turu Alternatiflerimiz;

Baden Württemberg – Alsace & Karaorman (3 gece 4 gün)

 

Program

1. Gün: (Almanya) STUTTGART – FREIBURG

Stuttgart’a gelen misafirlerimizi karşılıyor ve Freiburg’daki otelimize doğru yola çıkıyoruz. Otelimize yerleştikten sonra uyum amaçlı kısa bir şehir turu yapıyoruz. Münster Kilisesi ve önündeki meydanda kurulan pazarı, Freiburg’un ünlü dar sokaklarını, küçük bir tepede bulunan seyir terasını, Dreisam Irmağı kenarını geziyoruz. Akşam yemeğinizi bizim önereceğimiz ya da kendi seçeceğiniz bir restoranda yiyebilirsiniz.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün: (Fransa) COLMAR –  HINTERZARTEN

Otelimizde yapacağımız kahvaltının ardından Fransa’nın Alsace yöresindeki küçük ama bir o kadar da harika şehri Colmar’a doğru yola çıkıyoruz. 14.yüzyıldan kalma, şekerden yapılmış hissi uyandıran evleriyle sizi baştan çıkaracağını garanti ediyoruz. Colmar gezisinden sonra Hinterzarten’e doğru yola çıkıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün: (Almanya) HINTERZARTEN – TITISEE - HINTERZARTEN

Yürüyüşlerimizin merkezi olacak Hinterzarten adlı kasabaya doğru yola çıkıyoruz. Otelimize yerleştikten sonra Titisee adındaki Almanya’nın en güzel göllerinden birine kısa bir yürüyüş düzenliyoruz. Yürüyüşümüz 3 ila 4 saat arasında değişiklik gösterebilir. Sonrasında akşam yemeği için otelimize geri dönüyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün: (Almanya) FELDBERG - HINTERZARTEN

Kara Orman’ın en yüksek noktası ve Alplerin Almanya kısmından sonra ülkenin en yüksek dağı olan Feldberg’e biraz zorlu bir yürüyüş bizi bekliyor. Bu yürüyüş için öngörülen süre 4 saattir ve otelden başlayıp Feldberg’de sona erecektir. Yükseklik anlamında pek de iddialı olmamasına rağmen nefes kesici Kara Orman manzarası sayesinde ülkenin en gözde dağıdır.

—————————————————————————————————————————————————–

5. Gün: (Almanya) HEIMATPFAD HOCHSCHWARZWALD

Heimatpfad Hochschwarzwald turu için kahvaltıdan sonra yola çıkıyoruz. Toplamda 10 kilometre olan turumuz Hinterzarten’dan başlayarak tekrar Hinterzarten’a geri dönecektir. Yol üzerinde değirmenler, köprüler, minik şelaleler, halat imalathanesi, taşköprü, cam imalathanesi gibi birçok farklı görülmeye değer yapılar bizleri bekliyor. Yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra eşyalarımızı otelimizden alıyoruz ve Freiburg üzerinden Stuttgart Havaalanı’na gidip İstanbul’a geri dönüyoruz.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1195 €
Nakit indirimli : 1195 €
Single Farkı : 240 €
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
28 Nis'18 - 02 May'18
(son +7 kişi)
13 Haz'18 - 17 Haz'18
(son +7 kişi)
21 Ağu'18 - 25 Ağu'18
(son +7 kişi)
Konaklama

Konaklama her şehir için belirtilen otellerden birinde yapılacaktır.

Freiburg: Novotel Freiburg am Konzerthaus ya da Intercity Hotel
Hinterzarten: Hotel am Adlerweg – Hotel am Bach – Hotel Imbery

 
Yöre Bilgileri
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yemekler
Yanında Getir