Tur Kodu DEUFRE
Baden Württemberg – Alsace & Karaorman (3 gece 4 gün)
ALMANYA'NIN FARKLI YÜZÜ
çocuk
fotoğraf
hiking
orta
trekking
yurtdışı
Tur Özeti

Karaorman çocukluğumuzda duyduğumuz bütün masallara ev sahipliği yapan, kültürel ve doğal çeşitliliği ile göz dolduran bir bölge. Almanya’nın en güney ucunda ve sıcak bir mikroklimaya sahip.

Sürdürülebilir yaşam tarzı, lezzetli mutfağı, misafirperver insanları ile özellikle Avrupalı ekoturistlerin uğrak noktası. Tabi dünyaca ünlü pastasını ve meyvelerini de eklemek gerekiyor.

 

Diğer Karaorman Turu Alternatiflerimiz;

Uçaklı Baden Württemberg – Alsace & Karaorman (4 gece 5 gün)

Uçaklı Baden Württemberg – Alsace & Karaorman (5 gece 6 gün)

 

 

Program

1. Gün: HINTERZARTEN

Basel Havaalanı’na inen misafirlerimiz havaalanı servisleriyle Freiburg’a getirilecektir. 4 gece 5 günlük programa katılanlar Colmar gezisinden döndükten sonra hep beraber Hinterzarten’e doğru yola çıkıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğinden sonra isteyenlerle gece yürüyüşü yapabiliriz.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün: HINTERZARTEN – TITISEE - HINTERZARTEN

Yürüyüşlerimizin merkezi olacak Hinterzarten adlı kasabaya doğru yola çıkıyoruz. Otelimize yerleştikten sonra Titisee adındaki Almanya’nın en güzel göllerinden birine kısa bir yürüyüş düzenliyoruz. Yürüyüşümüz 3 ila 4 saat arasında değişiklik gösterebilir. Sonrasında akşam yemeği için otelimize geri dönüyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün: FELDBERG - HINTERZARTEN

Kara Orman’ın en yüksek noktası ve Alplerin Almanya kısmından sonra ülkenin en yüksek dağı olan Feldberg’e biraz zorlu bir yürüyüş bizi bekliyor. Bu yürüyüş için öngörülen süre 4 saattir ve otelden başlayıp Feldberg’de sona erecektir. Yükseklik anlamında pek de iddialı olmamasına rağmen nefes kesici Kara Orman manzarası sayesinde ülkenin en gözde dağıdır.

—————————————————————————————————————————————————–

4. Gün: HEIMATPFAD HOCHSCHWARZWALD, DÖNÜŞ

Heimatpfad Hochschwarzwald turu için kahvaltıdan sonra yola çıkıyoruz. Toplamda 10 kilometre olan turumuz Hinterzarten’dan başlayarak tekrar Hinterzarten’a geri dönecektir. Yol üzerinde değirmenler, köprüler, minik şelaleler, halat imalathanesi, taşköprü, cam imalathanesi gibi birçok farklı görülmeye değer yapılar bizleri bekliyor. Yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra eşyalarımızı otelimizden alıyoruz ve Freiburg üzerinden Stuttgart Havaalanı’na gidip İstanbul’a geri dönüyoruz. Dönüş bileti Basel’den olanlar ise Basel Havaalanı’na giden servislere bindirilecektir.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 625 €
Nakit indirimli : 625 €
Single Farkı : 180 €
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama

Konaklama her şehir için belirtilen otellerden birinde yapılacaktır.

Freiburg: Novotel Freiburg am Konzerthaus ya da Intercity Hotel
Hinterzarten: Hotel am Adlerweg – Hotel am Bach – Hotel Imbery

 
Yöre Bilgileri
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yemekler
Bukla Notu