Tur Kodu
Aladağlar – Demirkazık Zirvesi 3756m
3756m !
dağ tırmanışı
eğitim
fotoğraf
kamp
kaya tırmanışı
trekking
zor
Tur Özeti

Aladağlar – Demirkazık Zirvesi faaliyetimiz, sizin yıllık tatil programınızdan çalmadan dağ özleminizi giderecek, kısa süreli olmasına rağmen Aladağlar‘daki Emler Zirvesi’yle birlikte en güzel dağın zirvesine ulaştıracak bir aktivitedir. Bununla beraber ileride yapabileceğiniz diğer dağ faaliyetleri için temel oluşturacak olan teknik eğitimler alacaksınız. Bizce bir haftasonu daha iyi değerlendirilemez.

Program

1. Gün : KAYSERİ, ÇAMARDI, SOKULLUPINAR YAYLASI

Sabah Kayseri Havaalanı’nda buluşup araçlarımıza yerleşiyoruz ve tur alışverişimizi gerçekleştirmeye gidiyoruz. Bundan sonra alışveriş şansımız olmayacak. Alışverişin ardından Çamardı’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saat sonra Çamardı’ya ulaşıyoruz. İlk olarak yemek molası için alabalık çiftliğine gidiyoruz. Ardından Demirkazık Köyü’nden Sokullupınar Yaylası’na kadar traktörle çıkacağız. Yürüyüşümüze yaklaşık 2000 m yükseklikteki Sokullupınar Yaylası’ndan başlıyoruz. Buradan Teke Pınarı kamp alanımıza kadar olan yürüyüşümüzde yüklerimiz katırlar taşınacak. Bu yürüyüş aynı zamanda yükseğe uyumumuzu da artıracak. Yavaş tempoda bir yürüyüş ile kampımıza çıkıyoruz. Akşam üstü kampımıza yerleşip yemek hazırlıklarına girişiyoruz.

Araç Yolculuğu: 3 saat Yürüyüş: 2-3 Saat  Zorluk Derecesi: Orta, iniş-çıkışlı eğim.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün : TEKE PINARI, DEMİRKAZIK ZİRVESİ 3756 m

Kahvaltının ardından 04:00 civarı kamptan zirve yürüyüşümüze başlıyoruz. İlk olarak Narpuz Boğazı’na doğru gidiyoruz. Yavaş yavaş yükselerek Kızıl Çarşak’a varıyoruz. Kızıl Çarşak etabına girdiğimizde yavaş bir tempoda Demirkazık Doğu Geçidi’ne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz  molanın ardından külah etabını tırmanmaya başlıyoruz. Bu etabı bitirdikten sonra  saat 12:00 civarı zirveye ulaşmış oluyoruz. Zirvede öğle yemeği molamızı verirken aynı anda manzaranın da keyfi çıkarıyoruz. Öğle yemeği molasınan ardından külah etabında 2 kısımda ip açarak emniyetli bir şekilde inişimizi gerçekleştirip kampımıza geri dönüyoruz.

Yürüyüş: 10 Saat  Zorluk Derecesi: Zor, iniş-çıkışlı eğim.

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün : TEKE PINARI, DEMİRKAZIK KÖYÜ, KAYSERİ, DÖNÜŞ

Kahvaltının ardından çadırlarımızı toplayıp katırlara yerleştiriyoruz. Sonrasında yürüyüşümüze başlıyoruz. Hep birlikte Çamardı Vadisi’nden inişe geçiyoruz. Yaklaşık 3-4 saatlik bir yürüyüşle Demirkazık Köyü’nde bizi bekleyen aracımıza geçiyoruz ve öğle yemeğine gidiyoruz. Yemeğin ardından  Kayseri Havaalanı’na doğru hareket ediyoruz ve bir başka BUKLATUR zirve programında görüşmek üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

Araç Yolculuğu: 3 saat Yürüyüş: 4 Saat  Zorluk Derecesi: Kolay iniş eğim.

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1075 TL
Nakit indirimli : 1075 TL
Single Farkı : 60 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
18 May'18 - 20 May'18
(son +7 kişi)
Konaklama
 
Turun Farkı
Yöre Bilgileri
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Ulaşım
Yemekler
Kişisel İhtiyaç
Yanında Getir
Bukla Notu