Tur Kodu TUR06-07
Aladağlar – Emler Zirvesi 3723m
ALADAĞLARIN EN GÜZEL ZİRVE FAALİYETİ: 3723 EMLER
dağ tırmanışı
eğitim
fauna
flora
fotoğraf
kamp
kaya tırmanışı
trekking
zor
Tur Özeti

Aladağlar – Emler Zirvesi faaliyetimiz, sizin yıllık tatil programınızdan çalmadan dağ özleminizi giderecek, kısa süreli olmasına rağmen Aladağlar‘daki Demirkazıkla birlikte en güzel dağın zirvesine ulaştıracak bir aktivitedir. Bununla beraber ileride yapabileceğiniz diğer dağ faaliyetleri için temel oluşturacak olan teknik eğitimler alacaksınız. Sanırız bir haftasonu daha iyi değerlendirilemez.

Program

1. Gün – Cuma: KAYSERİ – ÇAMARDI – SOKULLUPINAR

Sabah Kayseri Havaalanı’nda buluşup araçlarımıza yerleşiyoruz ve tur alışverişimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Çamardı’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saat sonra Çamardı’ya ulaşiyoruz. İlk olarak yemek molası için meşhur alabalık çiftliğine gidiyoruz. Ardından Demirkazık köyünden Sokullupınar yaylasına kadar traktörle çıkacağız. Yürüyüşümüze yaklaşık 2000 m yükseklikteki Sokullupınar Yaylası’ndan başlıyoruz. Buradan Karayalak Vadisi’ndeki kamp yerimize kadar olan yürüyüşümüzde yüklerimiz traktörle taşınacak. Bu yürüyüş aynı zamanda yükseğe uyumumuzu da artıracak. Yavaş tempoda bir yürüyüş ile kampımıza çıkıyoruz. Akşamüstü kampımıza yerleşiyoruz.

—————————————————————————————————————————————————–

2. Gün – Cumartesi: SOKULLUPINAR – EMLER 3723m – YEDİGÖLLER

Bugün zirve günümüz. Gündoğumunda yürüyüşümüze başlıyoruz. Muhteşem bir manzaranın bize eşlik ettiği kolay denebilecek bir yürüyüşle Emler Zirvesi’ne (3723m) varıyoruz. Emler’e zirve tırmanışı oldukça kolay ancak yükseklik ve çarşaklı rotayı küçümsememek gerek. Tempolu bir şekilde ve dikkatli yükselmek çok önemli.. Hiçbir zirve hafife almaya gelmez, o yüzden rehberimizin komutlarına dikkatli bir şekilde uymak çok önemli. Havanın rüzgarsız olduğu yaz günlerinde zirve de 1 saate yakın uzun bir mola veriyoruz. Öğle yemeklerimiz iyiyip Aladağlar’ın bu belki de en güzel panoramik noktasında manzaranın tadını çıkarıyoruz. Zirvede, bölgedeki sayısız zirveleri göreceğiz, güzellikleri keşfedip ve fotoğraflayacağız. İnanıyoruz ki orada gördüğünüz diğer zirvelerin sizi çağırışını es geçmeyeceksiniz. İsteyen küçük bir siesta da yapabilir ama uykuyu sonraya bırakıp görsel şölenin tadını çıkarmanızı öneririz. Çıkarken anamızı ağlatan çarşaklardan kayarak hızlıca ama dikkatli! bir şekilde çabucak iniyoruz. Evet tırmanmanın 2.5 saat aldığı kısmı 20 dakikada indik.. Bu da çarşaklı dağ yapısının cilvesi. Yedigöller’deki kamp alanına geldiğimizde Sokullupınar’dan buraya getirilen eşyalarımız bizi karşılıyor. :)

—————————————————————————————————————————————————–

3. Gün – Pazar: HACERBOĞAZI – KAPUZBAŞI ŞELALESİ – KAYSERİ

Ardından eşyalarımızı ve malzemelerimizi toplayıp katırlara yüklüyoruz. Ardından Hacerboğazı’na doğru yürüyüşe başlıyoruz. 3-4 saatlik bir yürüyüşle Hacerboğazı’na ulaşıyoruz. Hacerboğazı’na ulaştıktan sonra traktörle 2 saatlik bir yolculukla Kapuzbaşı Şelalesi’ne geçiyoruz. Burayı fotoğrafladıktan sonra havaalanına doğru yola devam ediyoruz ve bir başka BUKLATUR zirve faaliyetinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz. (Eğer vaktimiz kalırsa Sazlık Milli Parkı’na da uğrayacağız.)

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1075 TL
Nakit indirimli : 1075 TL
Single Farkı : 60 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
  • Tüm tur boyunca bizim tarafımızdan karşılanacak olan malzemelerle çadırlarda konaklama gerçekleştiriliyor.
  • Daha önce çadır deneyimi olmayan katılımcılarımıza hafta sonları gerçekleştirdiğimiz bir çadır konaklamalı turumuza gelmelerini tavsiye ediyoruz.
  • Bknz: http://www.bukla.com/gptourcategory/haftasonu
 
Turun Farkı
Yöre Bilgileri
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yemekler
Kişisel İhtiyaç
Yanında Getir
Bukla Notu