Tur Kodu TUR06-01
Ağrı Dağı Zirvesi
EN YÜKSEĞE YOLCULUK
dağ tırmanışı
doğa
eğitim
fotoğraf
kamp
trekking
zor
Tur Özeti
 • Ağrı Dağı uzun yıllar kapalı kalmasının ardından, dağın turizme açılması ile birlikte tekrar Türk ve Dünya dağcılarının gözdesi haline gelmiştir. Ağrı Dağı ancak özel izinle çıkılabilen bir dağdır. Bu izin prosedürü yabancılar için 1 ay, TC vatandaşları içinse 10 gün sürebilmektedir. Bu yüzden başvuruların tarafımıza en az 1 ay öncesinden yapılmasını tavsiye ediyoruz. Eğer Buklamania vasıtası ile bu tura katılacaksanız, bilgilerinizi bize ulaştırmanız yeterli olacaktır. Bundan sonraki prosedürleri biz sizin adınıza hallediyoruz.
 • Ağrı Dağı herhangi bir sağlık problemi olmayan deneyimli herkesin yapabileceği bir kapasiteye sahip olmasına rağmen, iyi aklimatize olunması gereken bir dağdır. Bu yüzden 3200m kampında iki gece konaklayıp 1 günümüzü 4200m ye aklimatizasyon çıkışı olarak değerlendireceğiz. Ayrıca kötü hava koşulları ihtimalini de göz önüne alıp 2. kez zirve denemesi mümkün olacaktır.
 • Ağrı Dağı Volkanik bir dağdır dolayısı ile diğer sıradağlar gibi vadileri, ormanları, akarsuları olan bir dağ değildir. Huni biçiminde olup tepesine doğru dikleşen bir dağdır. Dağdaki su ihtiyacımızı ise taşıma temiz su ile gideriyoruz.
 • Tırmanış tamamen yürüyüş düzeninde yapılmaktadır. Yani uçurumlar, dik kayalıklar gibi fiziksel olarak ayaklarınızı yerden kesecek etaplar yoktur. Tırmanışın son 300m si buzul olduğundan dolayı riskleri minimuma indirmek için sabit istasyon kurup, katılımcıları tek ipe bağlı olarak yürütüyoruz.
 • Ağrı Dağı’nın zorluğu yükseldikçe oksijenin azalması ve kaslarınıza yeterli oksijenin gitmemesinden dolayı bir zorluğu içermektedir. Bunun dışında sizi fiziksel olarak zorlayan bir unsur yoktur. Tabi eğer hiç kondisyonunuz yoksa veya daha önce bu tür bir aktiviteye katılmamışsanız zirveye çıkmanız biraz zor.
 • Kamp alanımızda hırsızlık gibi olayları engellemek ve kamp güvenliğini sağlamak için sürekli bir bekçi bulunacaktır.
 • Bu turda katılımcılar kendi küçük sırt çantaları dışında yük taşımamaktadır. Tüm kamp ve büyük sırt çantaları yük hayvanları tarafından taşınmaktadır.
 • Hava sıcaklığı 3200m’de kolay kolay sıfırın altına düşmez. Fakat 4200m de sıfırın altına düşebilir. Zirvede ise mutlaka sıfırın altındadır. Buradaki soğuğu bize hissettiren rüzgar aslında. Hava sıfırın altında olmasa bile sert bir rüzgar hava sıcaklığını -10 gibi hissetmemizi sağlayabilir.
Program

1. Gün: (Iğdır-Ağrı) Iğdır – Doğubeyazıt – İshakpaşa Sarayı

2. Gün: (Ağrı) Doğubeyazıt – 3200 Kamp

3. Gün: (Ağrı) 3200m – 4200m – 3200m – Aklimatizasyon

4. Gün: (Ağrı) 3200m – 4200m

5. Gün: (Ağrı) 4200m - Ağrı Dağı Zirvesi 5137m – 3200m

6. Gün: (Ağrı) 3200m - Doğubeyazıt

7. Gün: (Iğdır) Dönüş

 
Fiyat
Tur fiyatı : 1895 TL
Nakit indirimli : 1895 TL
Single Farkı : 300 TL
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.
Bu turun tarihleri ileride girilecektir.
Konaklama
 • 2 gece otel 4 gece çadır.
 • Turdaki ilk ve son gece konaklamamız Doğubeyazıt’ta olacaktır. Ağrı manzarasız bir otelde kalmak çok mantıksız olacaktı. 3 yıldızlı otelin hizmetinden memnun kalacağınıza eminiz.
 • Çadır konaklamalarımız ise ana kamp olarak 3200m de olacaktır. Mutfak çadırımız burada tur süresince daimi kalacaktır. 4200mdeki kampımıza ise sadece irtifa çadırlarını çıkarıyoruz. Burda 1 gece kalacağız.

Simer Hotel, Doğuş Hotel veya muadili 3 yıldızlı oteller.

 
Detay Program
Aktivite
Turun Farkı
Zorluk Derecesi
Grup Sayısı
Ödeme Koşulları
Fiyata Dahil
Fiyata Hariç
Konaklama
Ulaşım
Yemekler
Yanında Getir
Bukla Notu